Masopust

Masopust1V rámci spolupráce a přátelství firem M.S.QUATRO a Hotel RUSTIKAL vznikla v roce 2009 myšlenka uspořádat akci, na které by se lidé v zimním období sešli a pobavili. Přidával se jeden nápad za druhým a vznikla staronová tradice masopustu v Hustopečích. Akce se setkala s velmi kladným ohlasem a proto ji připravujeme každý rok.

Masopust je zahájen ždy první únorovou sobotu v deset hodin dopoledne. Na zahřátí můžete ochutnat zabíjačkovou polévku a další zabijačkové speciality, masopustní dobroty nebo teplý svařák a grog. Okolo půl jedenácté vyráží do ulic masopustní průvod kostýmů a masek. K tanci a poslechu hraje vždy živá hudba a těšit se můžete také na nejrůznější stánky s pochoutkami a rukodělnými výrobky. Před obědem probíhá vyhodnocení tomboly, ve které můžete získat zajímavé ceny.

Po obědě přichází vždy největší lákadlo pro milovníky vína. Otevírají se sklepy na ulici Na Hradbách, ve kterých nám místní vinaři z „Turhandlí" nabídnou k ochutnání svá vína. V těchto sklepech, kterých je tradičně více než patnáct, se akce ve večerních hodinách s veselím a zpěvem pozvolna uchýlí ke svému závěru.

Prohlédněte si video z ročníku 2016:

 

Masopust v médiích:

Navštivte naše www stránky a podpořte nás také na Facebooku!

Napsali o nás v Břeclavském deníku.

Masopust2Masopust3Masopust4Masopust7

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.