Jak čelit průšvihům v podnikání i v životě?

Živnostníci a podnikatelé potřebují nejen dobré pojištění.

podnikatele6.jpg

Přestože se říká, že řemeslo má zlaté dno a podnikatelé jsou svými vlastními pány, nečekané události často obrátí práci i život vzhůru nohama. O co všechno se mohou živnostníci opřít, aby měli klidnou budoucnost?

Když se práce nepodaří

Určitě jste už slyšeli o pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, někdy se mu říká pojistka na blbost. Je to užitečná věc, když někomu způsobíte neúmyslně škodu neopatrností nebo roztržitostí. Ještě větší škody ale můžete způsobit jako podnikatel. Dobrá zpráva je, že i pro takové riziko se můžete pojistit.

Myslete i na sebe

Jako podnikatel byste měli myslet i na škody, které mohou vzniknout vám.Živly zničená nebo třeba vykradená provozovna, škody na vybavení a majetku, v dnešní době stále palčivější kybernetická rizika ze strany hackerů, kteří se vám nabourají do systému. To všechno může způsobit, že vaše podnikání dostane těžkou ránu. Podnikatelské majetkové pojištění vám v takové situaci dokáže pomoct nahradit vzniklé škody, ušlý příjem i náklady, které musíte zaplatit, když vaše podnikání stojí.

Když přijde nemoc nebo úraz

Ve vaší výbavě by nemělo chybět ani životní pojištění pro případ nemoci, úrazu a invalidity. Zatímco zaměstnanci se v takové situaci mohou spolehnout na náhradu mzdy od zaměstnavatele a státu, podnikatelé nikoliv. V takovou chvíli přijde vhod pojištění.

Rizikové životní pojištění si můžete nastavit tak, aby vám výpadek příjmů vykrylo přesně v případech, kdy nebudete moct kvůli nemoci nebo úrazu sami vydělávat a nebude vám stačit vaše rezerva.

Když si zvolíte životní pojištění, které má i investiční složku, můžete si část svých příspěvků odepisovat od daňového základu a zaplatit tak méně na daních. Se sjednáním životního pojištění se vyplatí neotálet. Čím je člověk mladší (a zdravější), tím nižší pojistné bude zpravidla platit.

Zajistěte se na penzi

Obzvlášť živnostníci by měli myslet také na doplňkové penzijní spoření. Ten, kdo platí zálohy v minimální výši, může aktuálně počítat se starobním důchodem okolo 10 tisíc korun. Mít tak další zdroj příjmů, aby si člověk udržel svůj životní standard, je pro naprostou většinu OSVČ nutností.

Čím dříve začnete spořit, tím více vám odložené peníze mohou ve fondech penzijních společností díky složenému úročení vydělat.

Zvolit můžete různé strategie od opatrnějších po více dynamické. Každopádně platí, že „penzijko“ je v dnešní době ideální základ pro dlouhodobé investiční portfolio na důchod, ze kterého budete v penzi čerpat pravidelnou rentu.

Ušetřete za pojištění vozů

Vhodným nastavením povinného ručení a havarijního pojištění pro váš vůz, který využíváte pro práci, nebo vaší firemní flotily, můžete nejen ušetřit podstatné částky, ale také si zajistit náhradu škody, pokud byste kvůli nehodě, přírodním živlům nebo třeba zlodějům nemohli auto využívat.

Nabídka pojišťoven je dnes velmi bohatá a jednotlivá pojištění lze ještě individuálně nastavovat. Finanční poradce vám dokáže nejen vybrat vhodný produkt s rozumnými podmínkami, ale nastaví pojistku a pojistné částky, aby skutečně odpovídaly vašim potřebám.

V případě dotazů nás kontaktujte.

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Uložit
Cookies uživatelské preference
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud odmítnete používání souborů cookie, tento web nemusí fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Více informací
Google Analytics
Marketingové nástroje pro Google Analytics
Přijmout
Odmítnout
Google Tag Manager
Marketingové nástroje pro Google Tag Manager
Přijmout
Odmítnout