Hypotéka není důvod pro nespavost. Nechte si poradit

Hypotéka a pořízení vlastní nemovitosti je závazek na několik let či desetiletí. Využijte naše rady a zvládejte veškeré „nástrahy“ s lehkostí.

klidny zivot s hypotekou6

 

  • Vyberte správné pojištění majetku

Pojištění je pro vaši nemovitost kamarád nejen do deště, ale i do jakéhokoliv řádění živlů. Někdy ale pomůže jen částečně. A to sice v případě podpojištění, tedy když je pojistná částka nižší než částka, za níž by šla srovnatelná nemovitost znova postavit či v případě bytu pořídit.

Příklad: Byt má pojistnou hodnotu čtyři miliony korun, ale pojistná částka je nastavena jen na dva miliony (tedy poloviční). Pokud požár v bytě způsobil škody ve výši dvě stě tisíc, pojišťovna nevyplatí celou částku, ale bude krátit ve stejném poměru, v jakém je pojistná částka k hodnotě nemovitosti. V tomto případě by to bylo o polovinu, tedy o 100 tisíc. V posledních letech ceny nemovitostí prudce stoupají a je možné, že některé pojistky, které ještě před pár roky zcela vyhovovaly, už dnes nemusejí stačit.

Naše doporučení: Pojistku proto pravidelně alespoň jednou za tři roky zkontrolujte a případně ji aktualizujte.

 

  • Co když mi zdraví nedovolí splácet hypotéku?

Splátka hypotéky je položka, která zatíží rozpočet na několik let. Během života se ale může nastat  spousta situací, které nás o pravidelný příjem připraví nebo náš měsíční příjem omezí.

Naše řešení: Životní pojištění při správném nastavení dokáže člověku zachovat jeho životní standard, i když ho potkají například zdravotní komplikace způsobené vážnou nemocí, nebo úrazem a nemůže si sám vydělávat. Peníze vyplácené pojišťovnou pak pokryjí i pravidelné splátky hypotéky.

 

  • Pomoc při ztrátě zaměstnání

Specifickou variantou, o kterou roste obzvlášť v poslední době zájem, je pojištění ztráty zaměstnání. Pojišťovny v poslední „koronavirové“ době zaznamenali rostoucí zájem o tento typ pojištění. Pojistka zajistí jeho majiteli možnost splácet půjčku, když přijde o práci z důvodu výpovědi či krachu zaměstnavatele. V takovém případě pojišťovna zaplatí obvykle 6 až 12 měsíčních splátek.

Naše rada: Toto pojištění se většinou sjednává spolu s úvěrem, ale v některých bankách ho lze sjednat i dodatečně. Kontaktujte nás a my vám navrhneme nejvýhodnější řešení právě pro vás.

S každou z těchto oblastí vám rádi pomůžeme. Podle vašich potřeb porovnáme aktuální nabídku na trhu a vybereme vám variantu, o kterou se budete moct skutečně opřít. Kontaktujte nás ještě dnes.

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.