Proč mít finančního poradce?

Se zuby k zubaři, s autem na servis, s pojistkou…? Češi rok od roku stále více vyhledávají odborníky i na správu svých financí a pojistných smluv.

A stejně jako u ostatních služeb i zde platí, že dlouhodobá spolupráce s odborníkem, který již zná vaše potřeby, plány a životní změny, je efektivnější a také zcela jistě pohodlnější pro obě strany.

Stále se zpřísňující pravidla České národní banky pomáhají vytřídit trh finančních poradců o ty, kteří nemají dostatečnou kvalifikaci. Jak si ale vybrat z těch, kteří svou odbornost doloží i nově povinnými zkouškami?

  • Dejte na doporučení. Ptejte se osob ve svém okolí, kterým důvěřujete, zda mají finančního poradce, se kterým jsou spokojeni.
  • Zajímáte ho? Finančního poradce by měly na prvním místě zajímat vaše potřeby a plány a k pojistný smlouvám přechází teprve poté, co se s nimi seznámí.
  • Nerušte smlouvy. Odborník vám nedoporučí zrušení stávajících smluv. Po zjištění vašich potřeb prozkoumá aktuální smlouvy a pokud jsou kvalitní, proklientsky výhodné a odpovídají vašim potřebám, není důvod doporučovat jejich vypovězení.

Výhodou spolupráce s finančním poradcem je možnost vybrat si ze smluv na trhu tu nejlepší pro klienta. V dnešní době je možné kombinovat pojistné smlouvy napříč trhem tak, aby byl účinek pojištění co nejvyšší s ohledem na příznivé náklady.

Zaměstnanci banky

Další alternativou je pracovník na přepážce konkrétní finanční instituce. Ten je sice zaškolen pro produkty dané „značky“, ale klienta ve většina případů nezná a neví o jeho ostatních smlouvách. Není proto výjimkou, že zaměstnanec na přepážce doporučí klientovi změny, které jsou pro klienta v celkovém kontextu všech jeho smluv nevýhodné a stojí ho vícenáklady.

Pozor na „slevy“

Čerpání hypotéky nebo úvěru může být oříškem, kterému předchází týdny až měsíce komunikace s klientem, výběr té nejvhodnější finanční instituce a mnohé další kroky s ohledem na aktuální situaci a možnosti klienta. Nabídka lehce nižší úrokové sazby na přepážce, nebo v internetovém bankovnictví může vypadat velmi lákavě, ale doporučujeme vždy důkladně prozkoumat podmínky. Plošné nabídky nejsou klientovi „šité na míru“ a v celkovém důsledku se můžou prodražit.

Pokud spolupracujete s odborníkem, který odpovídá výše uvedenému popisu, gratulujeme. V opačném případě se na nás neváhejte obrátit.

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.