Co zkontrolovat před odjezdem na dovolenou?

Období letních prázdnin se blíží. Abychom vám usnadnili někdy náročné dny před odjezdem na dovolenou, přinášíme přehled pěti důležitých kroků, které byste neměli vynechat.

1. Zavřít vodu a odpojit přebytečné spotřebiče z elektřiny

Úder blesku nebo prasklé vodovodní potrubí dokáží vaši domácnost změnit k nepoznání.

2. Zavřít okna a zkontrolovat uzamknutí vchodových dveří, garáže a zadních vchodů do nemovitosti

Základní, přesto často opomíjený krok. Především nezamčené zadní vchody se stávají rájem pro zloděje a vandaly.

3. Pokud vyrážíte na dovolenou autem, zkontrolujte si platnost povinného ručení a limity asistenčních služeb

Limity vašeho povinného ručení nemusí být dostačující v případě nehody nebo poruchy vozidla v zahraničí. Odtah nepojízdného auta se tak může opravdu prodražit.

4. Zkontrolovat cestovní doklady, platební karty, letenky a další rezervační dokumenty týkající se cesty a pobytu

V rámci EU stačí zkontrolovat platnost Občanského průkazu, avšak při cestách mimo Evropskou unii je vyžadován Cestovního pas s platností ještě několik měsíců po návratu z dovolené. Počet měsíců závisí na konkrétní destinaci. Také si před cestou ověřte zůstatek a limity na platebních kartách. Pečlivě čtěte pokyny dopravců a leteckých společností, ne všichni akceptují jízdenky a letenky v elektronické podobě.

5. Nezapomeňte na cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti

Pro všechny nečekané situace se vyplatí kvalitní cestovní pojištění. Opět záleží na tom, jestli cestujete do země Evropské unie nebo ještě dál. Dle destinace vaší dovolené je nutné brát zřetel na limit léčebných výloh. V zemích EU máte díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění (EHIC) nárok na stejné ošetření, jako obyvatel daného státu, ale v některých zemích (Francie, Rakousko, Belgie, Itálie aj.) se za léčbu i léky doplácí výrazněji, než u nás. Pokud máte v plánu vycestovat mimo EU volte ideálně neomezený limit léčebných výloh. Např. v USA vás pobyt v nemocnici může stát jako nový automobil střední nebo vyšší třídy. Nezapomínejte také na pojištění odpovědnosti. Ať už něco nechtěně rozbijete v obchodě nebo způsobíte škodu na zdraví jiné osobě, cestovní pojištění vás nenechá na holičkách.

Neváhejte se na nás obrátit, naši finanční poradci jsou vám k dispozici.

Přejeme příjemné prožití letních dnů.

3

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.