Jonáš Zdeněk - Brno

M.S.QUATRO, finanční poradce Zdeněk Jonáš„Chtěla bych se podělit o svůj zážitek s pojištěním. Za svůj život jsem třikrát měnila pojištění, vždy přišel někdo, kdo mě oslovil, nebo známí od známého a ve své podstatě to byl vždy stejný scénář - máte to úplně špatně nastavené, moc drahé. Také každý poradce, který mi pojistku sestavil tvrdil, že jejím obsahem a hlavně mým podpisem jsem pojištěna na smrt v té a té částce, že mám zajištěnou smrt na všechny způsoby. Což pro mě vlastně znamenalo, že hlavní důvod proč jsem tak draze pojištěna je, aby měl můj syn v případě mé smrti na doplatek hypotéky. Bohužel je to asi jen můj sen nebo spíše dobrá provize pro paní, jelikož platím pořad stejně, ale z částky z které by měla v případě mé smrti být vyplacena pojistka mi každý rok ubývá, proč mi to ale ta paní neřekla? Až jsem sem jednoho dne dostala až k panu Jonášovi, už jsem byla opravdu alergická na výraz ´´že mám něco špatně, nebo že to je na předělání, nebo ta co vám to dělala to neumí ,atd..." Asi bych mu neuvěřila, kdyby mi nenavrhl, že půjde klidně a velmi rád do konfrontace s paní co mi pojistku uzavírala. To mě trošku zarazilo a velmi mile překvapilo, stál si za svými návrhy. Moje bývalá poradkyně tedy pochopila ,že pan Jonáš patří k těm, co opravdu ví jak a proč si vlastně pojištění uzavíráme, který s námi probere proč a jak chceme být krytí, aby to chránilo v první řadě nás. Paní poradkyně tedy schůzku odmítla a důvod proč mi hodně skutečnosti nesdělila nebo zatajila, mi taky neřekla ani nijak nevysvětlila. Jsem opravdu ráda, že jsou i lidé, kteří ví, že spokojený zákazník je důležitý. A hlavně díky jednání pana Jonáše ho velice ráda všem doporučím a to je podle mě správně odvedená práce. Teď už mě ani nemrzí, když platím pojistku, protože vím proč ji platím ,vše chápu a vím že platím dobrou věc, která chrání mě a mě blízké a to jsou vždy dobře investované peníze. Vím, že když se něco stane, tak se mám na koho obrátit. Nejde jen o sepsání pojistky, ale i to jak se dokáže makléř o nás postarat dál a to u p. Jonáše nemám strach.″

Antonie Richtrová, Brno

„Dobrý den, rád bych se s vámi podělil o svoji zkušenost s vaším pracovníkem, panem Zdeňkem Jonášem. Vždy jsem byl velmi skeptický a nedůvěřivý k pojišťovacím agentům. Jejich tvrzení, že smlouva, kterou s nimi sepíši, mě zabezpečí na celý život, včetně mé ženy a mých dětí, společně s tvrzením, že mě to pochopitelně nebude nic stát nebo jen velmi málo, mě zpočátku zcela logicky oslovila. Ale ouha, jak přišlo na lámání chleba nastal problém. Jak s vyplácením, tak se spořením. Z toho důvodu mě slovo pojišťovák včetně všech jeho odnoží rozpalovalo doběla. Co potom s mladíkem, panem Jonášem, který se u nás jednoho dne objevil s tvrzením, že by měl pro naši rodinu zajímavou nabídku. Nebýt mé ženy, ani by nestačil doříct větu a už by byl ze dveří venku. Manželčiny oči mě však donutili si ho poslechnout. I co, vyrazit ho můžu kdykoliv. Pan Jonáš začal pomalu mluvit, požádal nás o stávající smlouvy a vysvětloval nám co která smlouva znamená, jaké jsou úskalí té či oné smlouvy. Hezky pomalu, srozumitelně. Já neustále ve střehu čekal na: "Já vám nabízím...", abych se s panem Jonášem mohl rozloučit a mít klid. Jenže pan Jonáš pokračoval jinak. "Nenabízím Vám žádný z našich produktů, jen vás seznámím s rozdíli mezi jednotlivými smlouvami". A opět začal vysvětlovat. Ne v čem je jedna smlouva horší a jedna smlouva lepší, ale v čem se jednotlivé smlouvy liší. Dokonce nás upozornil na jednu stařičkou smlouvu o které jsem si myslel, že bude k niče mu. Řekl: "tuto smlouvu v žádném případě nerušte, nechte ji doběhnout. Máte na ni sjednané podmínky na které v současnosti žádný produkt nedosáhne". Strávil u nás tenkrát přes 4 hodiny a já ho nevyhodil. Když odcházel, řekl: "teď je to na vás, když budete ve vašich smlouvách chtít něco změnit, zavolejte". Do 14-ti dnů jsem zavolal. Já osobně. Zjistil jsem veliký rozdíl mezi pojišťovacím agentem a finančním poradcem. Toliko k počátku. A co současnost? Nebo spíše průběh let? Pokaždé, když docházelo k jakýmkoli změnám nebo se objevili nové produkty, tak zavolal, stavil se a znovu trpělivě vysvětlil. Něco se změnilo, něco ne. Pokaždé si však udělá čas. Když je potřeba, tak i sám upozorní na potřebné dokumenty. Můj nedávný úraz odkaučoval skoro sám. Já jenom zavolal, stalo se to nebo tohle, došlo mi toto či ono, pan Jonáš pažádal o scan, přeposlání dokumentu a bylo vystaráno. Jsem velmi spokojen. Dá se říct, že v současnosti se o veškeré naše finanční poradenství aktivně stará pan Jonáš. Díky.″

Mgr. Pavel Drápal

„Dobrý den všem, jsem padesátiletým manželem a otcem dvou dospívajících synů a snažím se být zodpovědným zajistitelem rodinného štěstí a pohody. S panem Zdeňkem Jonášem jsem se seznámil při plnění pracovních povinností na jaře roku 2008. Pracuji v oboru gastronomie a Zdeněk Jonáš se stal mým zákazníkem a také tak trochu oponentem a někdy i poradcem ve věcech stolování, gastronomie apod. Po mnoha pracovních setkáních a spoustě diskusí v oboru, kterému jsme oba tehdy věnovali své pracovní maximum, se mezi námi vyvinul velmi skvělý osobní vztah.
A proto, když mi po delší odmlce zavolal a nabídnul své služby ze světa finančnictví, kam profesně zamířil, neodmítnul jsem a při další návštěvě Brna jsme se setkali. Vysvětlil mi své nové pracovní zařazení ve společnosti MS Quatro a nabídl profesionálně zpracované řešení mých tehdejších finančních a pojistných záležitostí. Přestože jsem z Ostravy a jsem tak na míle vzdálen okamžitému setkání, neváhal jsem a po několika dnech jsem předal veškeré finanční a pojistné podklady ve formě smluv do rukou člověka, který i když velmi mlád, na mne působil profesionálním dojmem od počátku, i když nyní v jiném oboru. Dal jsem do jeho rukou svou finanční budoucnost i když jsem věděl, že je ve svém novém oboru nováčkem, protože mne v životě nikdy nezklamal a nepodrazil.
A udělal jsem dobře. Po nějaké době jsem se setkali a já jsem dostal do rukou perfektně zpracovaný materiál, který se týkal správy a zajištění financí a pojištění nejen mé osoby ale i celé mé rodiny. Spolu s odborným výkladem, kterého se mi dostalo z jeho úst a na základě jeho doporučení jsem udělal spoustu změn v organizaci našeho rodinného finančnictví.
Dnes s postupem doby mohu zodpovědně prohlásit, že jsem neudělal špatný krok a že má důvěra v osobu Zdeňka Jonáše se mi mnohokráte vyplatila a vrátila. Obzvláště v posledních 2 letech, kdy můj syn utrpěl vážný úraz a manželka se zatím úspěšně léčí po vážném onkologickém onemocnění. Pomoc, rady a dobře uzavřené pojistné smlouvy na základě spolupráce s mým finančním poradcem Zdeňek Jonášem, se mi vrátily v dobách nejtěžších a pomohly mi přestát toto těžké období s minimalizací starostí o finanční zajištění fungování celé rodiny.
Proto bych chtěl vyzdvihnout zvláště jeho podíl na profesionálně zvládnuté práci, ale zejména jeho osobní přístup, podporu nejen jeho, ale i jeho maminky, oba mi v těžkých chvílích dokázali nalít spoustu energie do řešení záludností všedního života. S takovými lidmi a s jejich podporou přečkáte i ty nejtěžší chvíle a já jsem rád, že jsem měl možnost Zdeňka Jonáše potkat a tímto mu moc děkuji.″

Petr Kazimirski, Ostrava

„Dobrý den, Chtěla bych tímto dopisem napsat velké poděkování panu Zdeňku Jonášovi. Pan Zdeněk Jonáš, kterého tímto doporučuji, mi velmi pomohl v mé těžké životní situaci, poradil mě a pomohl a díky němu mi pojišťovna vyplatila pojistné, které mi pomohlo vyřešit mé starosti. Chtěla bych mu tímto ještě jednou mockrát poděkovat, jelikož jsem byla velmi zoufalá a jeho laskavým přístupen a ochotou jsem získala co mě náleželo. Ještě jednou mu mockrát děkuji a určitě jej ráda doporučím.″

Tereza Kliková

 Podělte se také Vy o svou zkušenost. Reference zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pokud máte zájem, aby se pan Jonáš stal i Vaším osobním finančním poradcem, kontaktujte jej na +420 777 784 086 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..