Nezapomeňte se před dovolenou pojistit

Už více jak hodinu sedíme v rozpáleném autě na dálnici do Chorvatska a očima posouváme nehybnou kolonu aut před námi. Najednou žena vykřikne: „Zapomněli jsme sjednat cestovní pojištění!“

Také vám je tento příběh povědomý? Všichni si dokážeme živě představit shon, který před dovolenou nastává. Dokončit resty v práci, nabalit sebe aM.S.QUATRO, cestovni pojisteni pravděpodobně i zbylé členy rodiny, připravit domácnost na naši nepřítomnost a mnohé další. Malá, přesto užitečná věc jako cestovní pojištění bývá občas to poslední, na co si vzpomeneme.

Pokud se tak stane, tzv. na poslední chvíli je možné sjednat pojištění přes internet, nebo zavolat svému finančnímu poradci. Výhodou osobního finančního poradce je, že vás zná. Nemusíte si dělat hlavu, když si na cestovní pojištění vzpomenete až po cestě na dovolenou. Stačí mu jen zavolat, kam a na jak dlouho jedete a o vše ostatní se postará. V druhém případě můžete využít možnost sjednání pojištění přes internet. Z široké nabídky produktů si určitě vybere každý a poté už stačí jen uhradit cenu pojištění.

Nejdůležitější je rozsah a výluky

Cestovní pojištění si můžete přizpůsobit na míru vaší dovolené. Pokud jedete relaxovat na pláž, za exotikou nebo adrenalinovými sporty, při vhodně zadaných limitech vás pojištění ochrání v mnoha případech. Výhodou je také možnost připojistit si ztrátu dokladů a zavazadel a zajímavým doplňkem je potom pojištění zpoždění nebo zrušení letu a zpoždění zavazadel.

Za zhruba dvě desítky korun si můžete připojistit také odpovědnost a to pro případ, že byste v zahraničí způsobili škodu. I v tomto případě se zajímejte o limity pojištění a výši spoluúčasti. Pokud máte pojištění občanské odpovědnosti, je nutné si předem ověřit, jestli se vztahuje i na pobyt v destinaci, do které plánujete vycestovat.

Také v případě cestovního pojištění platí, že nejlevnější není zaručeně to nejlepší. Mnohem více se vyplatí mít kvalitní „pojistku" pro případ, že by se za hranicemi něco nečekaného stalo. Kromě ceny proto sledujte také výluky, což jsou případy, na které se pojištění nevztahuje (např. škoda způsobená osobě blízké, pod vlivem alkoholu, aj.).

Přejeme vám pohodové léto a v případě potřeby se na nás neváhejte obrátit.

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.