Masopust oslavil desáté narozeniny. Úspěšně

V sobotu 3. února se uskutečnil jubilejní desátý ročník Hustopečského masopustu na Turhandlích.

„Trošku jsme se obávali, jaká bude s ohledem na začínající jarní prázdniny účast, ale podle prvotních odhadů přesáhl počet návštěvníků tisícovku,“ říká za organizátory Veronika Kuklová.

Akci provázel jako každoročně lidový vypravěč Franta Uher, celé dopoledne pak hrála k poslechu i tanci cimbálová muzika Denica ze Šardic. Nechyběl ani tradiční fašankový průvod, do kterého se letos zapojilo na šedesát masek. Před polednem proběhlo slosování tomboly o hodnotné ceny. Letos byly ve hře lednice, kávovar, nářadí, jehně a další.

A v čem byl desátý ročník jiný?

„Rozšířili jsme sortiment prodejních stánků, nově přibyly například bramboráky a sladkosti a stánky s kávou. Díky novému spoluorganizátorovi, kterým je Hustopečské vinařské bratrstvo bylo k ochutnání vína od 11 vinařů v 9 sklepech,“ vyjmenovává Kuklová.

To, že návštěvníky otevřené sklepy táhnou, dosvědčují i sami vinaři. „Akci hodnotíme jako velmi vydařenou, prázdniny na účast určitě neměly vliv,“ říká Vít Nevěděl z Vinařství AURORA.

„Příští Masopust se uskuteční v sobotu 2.2.2019 a již nyní bych vás na něj ráda pozvala,“ uzavírá Kuklová.

Fotogalerii najdete zde: http://www.hustopecskymasopust.cz/fotogalerie-2018.html